Mionix shání finance na první chytrou herní myš, která sleduje tělesné reakce hráče

Mionix shání finance na první chytrou herní myš, která sleduje tělesné reakce hráče

Mělo by se jednat o vůbec první myš svého formátu, která bude vybavená řadou senzorů sledujících reakce a návyky hráče a posléze mu pomocí software doporučí, co zlepšit.

Fyzicky se jedná o herní myš NAOS, která však ponese přídomek Quantified Gaming. Quantified Gaming značí právě schopnost myši sledovat chování hráče a následně je vyhodnocovat a doporučovat různá zlepšní. Myš si zachovává svůj klasický ergonomický tvar a optický snímač, mimo to je však vybavená trojicí speciálních senzorů.
První z nich slouží k monitorování tepové frekvence hráče, zatímco druhý sleduje galvanické reakce kůže. Jinými slovy sleduje to, jak hodně a v jakých situacích se hráč potí. Chybět by neměl ani snímač APM (Actions per minute), který sleduje rychlost reakcí hráče a vyhodnocuje počet pohybů myší. Všechny snímače jsou zapuštěny do těla myši, aby nenarušovaly hladkost povrchu.
Všechna data jsou následně ukládána a zpracovávána pomocí software. Hráč si tak může vždy, když dohraje, zkontrolovat jak jeho tělo při hraní reaguje. Získané hodnoty lze také porovnávat s vašimi přáteli či profesionálními hráči. Výsledky a statistiky může hráč samozřejmě také sdílet na sociálních sítích.

Další výhodou nejen samotné myši, ale zejména celého systému Quantified Gaming je, že se jedná o relativně otevřenou platformu, na níž se díky otevřenému API můžou podílet různí nadšenci a vývojáři a integrovat ji do svých aplikací. A proč tým MionixLabs, který je na trhu s herními periferiemi již poměrně etablovaným výrobcem, zvolil k financování crowdfundingovou kampaň? Údajně z důvodu toho, aby mohli vývojáři průběžně získávat zpětnou vazbu od přispěvatelů a zároveň mohli vyhodnotit, zda je o produkt zájem.
Jak jsem zmínil již v úvodu, MionixLabs shání finance prostřednictvím kampaně na Kickstarteru, kde se snaží na vývoj a výrobu nové myši získat 100 000 dolarů během 39 dnů. Na projekt můžete přispět libovolnou částkou od 5 dolarů. Pokud chcete získat samotnou myš ihned po jejím vydání, máte ještě šanci a to za pouhých 79 dolarů (1 750 Kč). Běžná cena by se pak měla vyšplhat na 129 dolarů (2 860 Kč). Pokud na projekt přispějete částkou 5000 dolarů a vyšší, dostanete kromě samotné myši také pozvánku na herní festival DreamHack 2015 ve švédském Jönköpingu, kde pro Vás bude připravené exkluzivní místo, zajištěno občerstvení a možnost setkání s některými profesionálními hráči. První prototypy této netradiční myši by měly spatřit světlo světa v dubnu nebo květnu příštího roku. Masová výroba myši by však měla být zahájena až během června či července. Zahájení distribuce je pak plánováné na červenec.