Nejpokrokovější myš světa? Mionix připravuje myš se senzory tepu

Nejpokrokovější myš světa? Mionix připravuje myš se senzory tepu

Mladá firma Mionix zabývající se herním příslušenstvím je na českém trhu teprve několik měsíců. Její portfolio tvoří především kvalitní herní myši. Někteří z vás si vzpomenou na vychvalovanou Naos 7000 za perfektní ergonomii, kvalitní optický snímač a vyladěný software. Vyšší řada Naos a Avior 8200 nabízí laserový snímač, takže si vyberete, i pokud máte z jakéhokoliv důvodu k optickému snímači výhrady. Tímto nabídka Mionixu zatím končí, a tak se firma rozhodla jít ještě dál – za hranice dnešních standardů herních myší.
Nová Naos QG má zabudované senzory tepu a dotyku. Díky přiložené utilitě lze měřit průběh tepu v závislosti na času či herní scéně. Utilita také dokáže vytvořit graf a porovnat výsledky při multiplayerové kooperaci s přáteli. Do budoucna lze takovým způsobem určit, jaká scéna vás pořádně znervózní. Z výsledků budou pravděpodobně vycházet jak samotné herní týmy či přátelé mezi sebou, tak samotní vývojáři her.
V ostatních ohledech se Naos QG příliš neliší. Stále používá špičkové spínače Omron s životností dvacet milionů stisknutí, dvojici RGB LED diod, sedm programovatelných tlačítek a procesor ARM. Stejný zůstane i optický senzor jako u Naosu 7000.
Celý projekt je zatím ve vývoji a můžete ho podpořit na crowdfundigovém portále KickStarter. Požadovaná částka je rovných sto tisíc dolarů. Finální cena se odhaduje na 79 USD (1770 Kč) a datum uvedení je předběžně uvedeno na polovinu roku 2015.