Oblíbený intenetový portál ze světa spotřební elektroniky, AVmania.cz, testoval špuntová sluchátka. Happy Plugs In-Ear získala 8 z 10 možných bodů.

Oblíbený intenetový portál ze světa spotřební elektroniky, AVmania.cz, testoval špuntová sluchátka. Happy Plugs In-Ear získala 8 z 10 možných bodů.

Špuntová sluchátka okolo tisíce korun bývají často označována jako vstupní brána za lepším a zábavnějším zvukem. Srovnali jsme 10 různých levnějších modelů.
Happy Plugs In-Ear
Velmi hezká sluchátka, která můžete mít hned v několika různých barvách a různých motivech, mohou se na první pohled zdát jako módní doplněk, nenechte se ale zmást, to že jsou hezká, neznamená, že neumí hrát.
Výrobce nevymýšlel nic designově neotřelého a vyrobil jednoduché relativně malé špunty, které perfektně padnou do ucha na první dobrou. Obyčejný kulatý kabel je ale dostatečně ohebný a netrpí mikrofonním efektem. Takže kromě toho, že jsou sluchátka hezká, jsou i hodně dobře udělaná.
A ani zvukově nejsou k zahození, snaží se o vyvážený projev s širokými středy a detaily ve výškách, bohužel se snaží až moc. Detaily přichází jen v náznacích a basový projev bývá občas zbytečně hutný. Toto vše má za následek spíše temný projev, který se vám prostě líbí, nebo ne.
Na elektronickou hudbu a basové linky to tolik nevadí, cokoli akustického, včetně vokálů nebo rokové hudby, získá trochu podivnou perspektivu, kde se přestáváte ve skladbě orientovat. I tak ale hodnotím sluchátka pozitivně, žádný zásadní prohřešek, jen vyrovnaný poměr mezi módou, konstrukcí a zvukem.

+ Konstrukce a vzhled
+ Snaha vyvážený projev

– Místy surové basy
– Celkově temnější projev

Celý článek se srovnáním sluchátek naleznete na AVmania.cz.